Nasza książka została Książką Górską Roku 2015 wg czytelników magazynu N.P.M. Dziękujemy!

Nie możesz wziąć udziału w spotkaniu autorskim? Zamawiając książkę bezpośrednio u nas dostaniesz egzemplarz z wybraną przez siebie dedykacją oraz odciskiem wilczej łapy. Koszt: 35 zł + 7 zł przesyłka.

Kliknij na poniższy obrazek i zapłać przez PayPal. W komentarzu podaj treść dedykacji oraz adres do przesyłki (jeśli jest inny niż adres z PayPal). Możesz też zamówić książkę na prezent dla najbliższych.

Kliknij na obrazek i kup książkę przez PayPal
Kliknij na obrazek i kup książkę przez PayPal

W 2013 roku jako pierwsi na świecie przeszliśmy z psem ponad 500 km przez Himalaje Garhwalu, za co zostaliśmy wyróżnieni nagrodą “Podróż Roku 2013” National Geographic Polska.

Nie mieliśmy wyboru – splot okoliczności sprawił, że nie mogliśmy wrócić wcześniej do Polski. W Indiach musieliśmy zostać jeszcze 3 miesiące.  Ruszyliśmy więc w Himalaje by po prostu iść, iść, iść…

Bez wsparcia zewnątrz, sponsorów, przewodników czy tragarzy, niosąc na plecach ważące 30 kg. plecaki, w ciągu 55 dni górskiej wędrówki odwiedziliśmy 12 dolin, byliśmy na wysokości ponad 4300 m n.p.m., w pionie pokonaliśmy ponad 63 km. Każdego dnia, w chwilach pięknych i trudnych towarzyszyła nam Diuna, suka rasy wilczak czechosłowacki, która przybyła z nami z Polski.

Trekking zaczęliśmy w Munsiari, by mijając  kilkutysięczne szczyty: Panch Chuli, Nanda Devi, Nanda Khat, Nanda Kot, Maiktoli, Trisul, Shivling i Bhagirathi, po prawie dwóch miesiącach wędrówki dotrzeć do źródeł świętej rzeki Ganges.

Nie było łatwo, towarzyszyły nam pot, krew i łzy. Ale były też piękne i zabawne chwile, które przeżywaliśmy w otoczeniu 6 i 7-tysięcznych szczytów.

Ta niezwykła podróż zakończyła się niespodziewanie 1 czerwca 2013 r. Dlaczego? O tym przeczytacie na łamach naszej książki…

Kliknij tutaj i przyjdź na spotkanie autorskie z Watahą

 

Książka do kupienia jest np. tutaj:

PayPal: wersja drukowana z dedykacją autorów

Księgarnia Matras

Empik.com

Wersja ebook